سوالی دارید ? مطرح بفرمایید
شنبه تا پنج شنبه : 9 الی 19
گلستان- کردکوی
01734347707

مقالات

معرفی ارز دیجیتال Polygon پولیگان

ارز دیجیتال ( Polygon ( MATIC چیست ؟

پولیگان ( شبکه ی Matic سابق ) اولین پلتفرم خوش ساخت و کاربردی برای مقیاس پذیری اتریوم و توسعه ی زیرساخت هاست . قسمت اصلی آن ، یک چهارچوب مدولار و انعطاف پذیر بنام Polygon SDK است که از ساخت انواع مختلف برنامه ها حمایت میکند .  به کمک پولیگان میتوان زنجیره های جمع آوری خوشبینانه ، زنجیره های جمع آوری ZK ، زنجیره های مستقل یا هر نوع دیگری از اطلاعات که توسعه دهنده به آن نیاز دارد را ایجاد کرد .

پولیگان به طور موثر اتریوم را به یک سیستم چند زنجیره ای تمام عیار ( موسوم به اینترنت بلاکچین ) تبدیل میکند . این سیستم چند زنجیره ای از لحاظ مزیت هایی مثل امنیت اتریوم ، اکوسیستم پر جنب و جوش و گشودگی ، مشابه سیستم های دیگر مثل Polkadot ، cosmos ، Avalanche و غیره است .

توکن MATIC ، به حیات خود ادامه خواهد داد و بطور فزاینده ای نقش مهمی ایفا خواهد کرد . علاوه بر این ، این توکن سیستم را ایمن کرده و مدیریت را ممکن میسازد .  

پولیگان ( شبکه ی Matic سابق ) یک راه حل مقیاس لایه ۲ است که بوسیله ی Binance و Coinbase پشتیبانی میگردد .

این پروژه از طریق حل مشکلات مقیاس پذیری در بسیاری از بلاک چین ها ، به دنبال راهی جهت تحریک پذیرش گسترده ی ارزهای رمزپایه میباشد .

پولیگان ، چهارچوب پلاسما و الگوریتم اثبات سهام (POS) را ترکیب میکند . چهارچوب پلاسما که توسط بنیانگذار اتریوم ، ویتالیک بوترین معرفی شده و توسط پولیگان مورد استفاده قرار میگیرد ، اجرای آسان قراردادهای هوشمند مقیاس پذیر و مستقل را ممکن میسازد .

هیچ تغییری برای اکوسیستم موجود ساخته شده  بر روی زنجیره ی Plasma-POS داده نخواهد شد . به کمک پولیگان  و در اطراف فناوری اثبات شده ی موجود ، جهت گسترش توانایی تامین نیازهای مختلف اکوسیستم توسعه دهنده ، ویژگی های جدیدی اضافه شده است . پولیگان برای اینکه بتواند به یک اکوسیستم بزرگتر تبدیل شود ، توسعه ی فناوری اصلی را ادامه خواهد داد .

پولیگان روی یک زنجیره ی جانبی مستقل ، دارای حداکثر ۶۵۰۰۰ تراکنش در ثانیه با زمان تایید بلوک کمتر از دو ثانیه است . علاوه بر این ، این چهارچوب ایجاد برنامه های مالی غیر متمرکز جهانی و قابل دسترس را بر روی یک بلاکچین بنیادی واحد امکان پذیر میکند .

چهارچوب پلاسما روی زیر ساخت های خود امکان استقرار تعداد نامحدودی از برنامه های غیرمتمرکز بدون تجربه ی مشکلات رایج روی بلاکچین های اثبات کار (POW) ، را میدهد  . پولیگان تاکنون بیش از ۵۰ برنامه ی غیر متمرکز را به سمت زنجیره ی جانبی اتریوم که توسط مکانیسم اثبات سهام یا POS ایمن میشود ، جذب کرده است .

توکن MATIC توکن بومی پولیگان میباشد که یک توکن ERC-20 است و روی بلاکچین اتریوم اجرا میگردد . از این توکن ، برای خدمات پرداخت و همچنین جهت تسویه حساب با کاربرانی که در داخل اکوسیستم پولیگان کار میکنند ، استفاده میشود . کارمزد تراکنش ها روی زنجیره ی جانبی پولیگان نیز با توکن های MATIC پرداخت میگردد .

بنیانگذاران پولیگان چه کسانی هستند ؟

پولیگان ( شبکه ی MATIC سابق ) در اکتبر ۲۰۱۷ راه اندازی شد . پولیگان توسط دو توسعه دهنده ی باتجربه ی بلاکچین و یک مشاور بازرگانی بنام هایJaynti Kanani ، Sandeep Nailwal و Anurag Arjun تاسیس گردید .

تیم پولیگان قبل از اینکه در سال ۲۰۱۹ به شبکه خود منتقل شود ، کمک بزرگی در اکوسیستم اتریوم محسوب میشد . این تیم روی پیاده سازی Plasma MVP ، پروتکل WalletConnect و به طور گسترده روی اطلاع رسانی رویداد Dogger اتریوم ، کار کردند .

بنیانگذار پولیگان Jaynti Kanani عضو این تیم بود . وی یک توسعه دهنده و مهندس بلاکچین است که در حال حاضر بعنوان مدیر عامل پولیگان فعالیت میکند .

او یک نقش یکپارچه در پیاده سازی Web3 ، Plasma و پروتکل WalletConnect در اتریوم ایفا کرد و قبل از اینکه در بلاکچین مشارکت داشته باشد ، بعنوان یک دانشمند داده در Housing.com مشغول به کار بود .

بنیانگذار دیگر و مدیر ارشد اجرایی پولیگان ، یک برنامه نویس و کارآفرین بلاکچین بنام Sandeep Nailwal میباشد . قبل از شروع همکاری در پولیگان ( Matic سابق ) ، وی بعنوان مدیرعامل Scopeweaver و مدیر ارشد فناوری گروه Welspun کار میکرد .

تنها موسس غیر برنامه نویس پولیگان ، Anurrag Arjun است که بعنوان یک مدیر محصول در  IRIS Business  ، SNL Financial ،  Dexter Consultancy و Cognizant Technologies فعالیت داشته است .

چه چیزی پولیگان را منحصر بفرد میکند ؟

پولیگان بعنوان یک راه حل مقیاس پذیری لایه ۲ شناخته میشود . بدین معنی که پروژه به دنبال ارتقای لایه ی اساسی و فعلی بلاکچین خود نیست بلکه روی کاهش پیچیدگی مقیاس پذیری و تراکنش های فوری بلاکچین متمرکز است .

پولیگان از یک نسخه ی سفارشی چهارچوب پلاسما استفاده میکند که روی نقاط بازرسی POS که توسط زنجیره ی اصلی اتریوم اجرا میشوند ، ساخته شده است . این فناوری منحصر بفرد به هر زنجیره ی جانبی در پولیگان ، اجازه ی رسیدن به حداکثر ۶۵۵۳۶ تراکنش در هر بلوک را میدهد . 

زنجیره های جانبی پولیگان ، از نظر ساختاری جهت حمایت از انواع پروتکل های مالی غیر متمرکز (DeFi) موجود در اکوسیستم اتریوم طراحی شده اند .

از آنجایی که در حال حاضر پولیگان تنها از زنجیره ی پایه ی اتریوم حمایت میکند ، این شبکه بر اساس پیشنهادات و اجماع جامعه ، تمایل به گسترش حمایت از زنجیره های پایه ی بیشتر نیز دارد .  این امر میتواند منجر به تبدیل شدن پولیگان به یک پلتفرم بلاکچین غیرمتمرکز لایه ۲ گردد .

چه تعداد توکن پولیگان (MATIC) در گردش وجود دارد ؟

توکن های MATIC بصورت ماهانه منتشر میشوند . عرضه ی در گردش فعلی ۴،۸۷۷،۸۳۰،۷۷۴ توکن میباشد و حداکثر عرضه ی آن ۱۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ توکن تعیین شده است  .

در سال ۲۰۱۷ و طی فروش خصوصی اولیه ی آن ، ۳.۸ درصد از حداکثر موجودی توکن MATIC عرضه شد . در رویداد لانچ پد آوریل ۲۰۱۹ ، ۱۹ درصد دیگر از کل موجودی به قیمت ۰.۰۰۲۶۳ دلار به ازای هر توکن فروخته شد تا ۵ میلیون دلار تولید گردد .

مابقی توکن های MATIC به شرح زیر توزیع میشوند :

توکن های تیم : ۱۶ درصد از کل عرضه 

توکن های مشاوران : ۴ درصد از کل عرضه

توکن های عملیات شبکه : ۱۲ درصد از کل عرضه

توکن های بنیادی : ۲۱.۸۶ درصد از کل عرضه

توکن های اکوسیستم : ۲۳.۳۳ درصد از کل عرضه

طبق برنامه ی زمان بندی ، تا دسامبر ۲۰۲۲ تمامی توکن ها منتشر خواهند شد .

امنیت شبکه ی پولیگان چگونه است ؟

بعنوان یک راه حل لایه ۲  که برای امنیت دارایی خود از الگوریتم اثبات سهام (POS) استفاده میکند ، استاکینگ بخش جدایی ناپذیر اکوسیستم پولیگان محسوب میگردد . اعتبارسنجان در شبکه توکن های MATIC خود را بعنوان وثیقه و جهت تبدیل شدن به بخشی از مکانیسم اجماع اثبات سهام (POS) شبکه ، استیک خواهند کرد و در ازای آن توکن های MATIC دریافت خواهند نمود . 

اعضای شبکه که تمایل به اعتبارسنج شدن ندارند ، میتوانند توکن های MATIC خود را به اعتبارسنج های دیگر واگذار کرده و با این وجود همچنان در فرآیند استاکینگ شرکت کنند و سود حاصل از آن را دریافت نمایند .

علاوه بر نقاط بازرسی POS ، پولیگان از تولیدکنندگان بلوک جهت رسیدن به سطح بالایی از غیر متمرکز شدن در لایه ی تولید کننده ی بلوک استفاده میکند . این تولیدکنندگان بلوک به کمک نقاط بازرسی و مکانیسم های ضد تقلب به زنجیره های اصلی قطعیت میبخشند ‌.

 

درباره ما

ارز ستاره نقره ای با تجربه فراوان در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال ، مستر کارت، ویزا کارت، وب مانی، پرفکت مانی و هر آنچه نیاز شما باشد همواره با بهترین قیمت ها و سریعترین تراکنش ها پاسخگوی نیاز شما خواهد بود.

تماس با ما

آدرس : گلستان، کردکوی
تلفن : 01734347707
ایمیل :info@47707.ir

 

شبکه های اجتماعی

 

Whatsapp Premium

جهت ارسال پیام در واتس اپ یکی از اپراتورها را انتخاب کنید

در واتس آپ با ما صحبت کنید
Close and go back to page

طراحی سایت : ایران مدرن