سوالی دارید ? مطرح بفرمایید
شنبه تا پنج شنبه : 9 الی 19
گلستان- کردکوی
01734347707

مقالات

معرفی ارز دیجیتال Solana سولانا

ارز دیجیتال Solana چیست ؟

سولانا (Solana) یک پروژه ی منبع باز بسیار کاربردی است که روی ماهیت غیرمجاز فناوری بلاکچین جهت ارائه ی راه حل های مالی غیر متمرکز (DeFi) کار میکند . با اینکه ایده ی این پروژه و کار اولیه روی آن ، در سال ۲۰۱۷ آغاز شد ، اما Solana بطور رسمی در مارس ۲۰۲۰ و توسط بنیان سولانا که دفتر مرکزی آن در ژنو سوئیس میباشد ، راه اندازی گردید .

پروتکل Solana جهت تسهیل ایجاد برنامه ی غیرمتمرکز (DApp) طراحی شده است . هدف این پروژه اینست که با معرفی الگوریتم ترکیبی اجماع اثبات تاریخ (PoH) و اجماع اثبات سهام (PoS) بلاکچین ، قابلیت مقیاس پذیری را بهبود ببخشد .

به دلیل مدل اجماع ترکیبی ابتکاری ، Solana بین تریدرهای سازمانی و کوتاه مدت از اهمیت یکسانی برخوردار است . تمرکز بنیاد Solana بطور قابل توجهی روی در دسترس قرار دادن امور مالی غیر متمرکز (DeFi) در مقیاس بزرگتر ، میباشد .

بنیانگذاران ارز دیجیتال Solana چه کسانی هستند ؟

مهمترین فرد پشت پروژه ی سولانا ، Anatoly Yakovenko میباشد . شغل حرفه ای وی در شرکت کوالکام آغاز گردید . Yakovenko در کوالکام به سرعت پیشرفت کرد و در سال ۲۰۱۵ به سمت مدیر ارشد کارکنان رسید . سپس مسیر حرفه ای او تغییر کرد و بعنوان مهندس نرم افزار در  Dropbox مشغول به کار شد .

در سال ۲۰۱۷ ، Yakovenko کار روی پروژه ای را آغاز کرد که بعدها با عنوان پروژه ی Solana محقق گردید . وی با کمک همکار کوالکام خود ، Greg Fitzgerald پروژه ای بنام    Solana Labs را راه اندازی کردند . سپس با جذب چندین همکار سابق دیگر در کوالکام ، در سال ۲۰۲۰ پروتکل Solana و توکن SOL برای عموم منتشر شد . 

چه چیزی Solana را منحصر بفرد میکند ؟

یکی از نوآوری های اساسی Solana الگوریتم اجماع اثبات تاریخ (PoH) میباشد که توسط Yakovenko توسعه پیدا کرده است و مقیاس پذیری بیشتر پروتکل را فراهم می آورد که آن نیز به نوبه ی خود منجر به افزایش قابلیت استفاده از پروتکل میگردد .

ارز Solana در فضای ارزهای رمزنگاری شده ، بعلت زمان های پردازش بسیار کوتاه پیشنهادات بلاکچین ، شناخته شده است . پروتکل ترکیبی Solana ، کاهش قابل توجه زمان اعتبارسنجی برای تراکنش ها و اجرای قرارداد های هوشمند را ممکن میسازد . زمان پردازش بسیار سریع باعث شده است که Solana مورد توجه بسیاری از نهادها قرار بگیرد . 

یکی از وعده های اصلی Solana به کاربران اینست که آنها با افزایش کارمزد و مالیات روبرو نخواهند شد . در واقع ، این پروتکل به گونه ای طراحی شده است که در عین تضمین مقیاس پذیری و پردازش سریع ، هزینه ی معامله ی کمی داشته باشد .

ارز دیجیتال Solana از فوریه ی ۲۰۲۱ در رتبه ی ۴۲ سایت CoinMarketCap قرار گرفته است .

چه تعداد کوین Solana یا SOL در گردش وجود دارد ؟

بنیاد Solana اعلام کرده است که در مجموع ۴۸۹ میلیون توکن SOL ، منتشر خواهد شد . در حال حاضر حدود ۲۶۰ میلیون از این مقدار وارد بازار شده است .

توزیع توکن های SOL به شرح زیر میباشد :

۱۶.۲۳ درصد به عرضه ی اولیه اختصاص داده شد ، ۱۲.۹۲ درصد از توکن ها به فروش بنیادی اختصاص یافت ، ۱۲.۷۹ درصد بین اعضای تیم توزیع شد و ۱۰.۴۶ درصد از توکن ها به بنیاد Solana تعلق گرفت . توکن های باقیمانده قبلا برای فروش عمومی و خصوصی منتشر شده اند و یا قرار است به بازار عرضه شوند . 

امنیت شبکه ی Solana به چه صورت است ؟

شبکه ی Solana به یک ترکیب منحصر بفرد از مکانیسم های اجماع اثبات تاریخ (PoH) و اثبات سهام (PoS) وابسته است . مکانیسم اثبات تاریخ (PoH) جزء اصلی پروتکل Solana میباشد زیرا مسئولیت عمده ی پردازش تراکنش ها را بر عهده دارد . PoH تراکنش های موفق و زمانی که برای آن ها صرف شده است را ثبت میکند .

اجماع اثبات سهام (PoS) به عنوان یک ابزار نظارتی برای فرآیندهای PoH عمل کرده و بلوک های تولید شده توسط آن را تایید میکند .

ترکیب دو مکانیسم اجماع ، Solana را به یک پدیده ی منحصر بفرد در صنعت بلاکچین تبدیل میکند . 

درباره ما

ارز ستاره نقره ای با تجربه فراوان در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال ، مستر کارت، ویزا کارت، وب مانی، پرفکت مانی و هر آنچه نیاز شما باشد همواره با بهترین قیمت ها و سریعترین تراکنش ها پاسخگوی نیاز شما خواهد بود.

تماس با ما

آدرس : گلستان، کردکوی
تلفن : 01734347707
ایمیل :info@47707.ir

 

شبکه های اجتماعی

 

Whatsapp Premium

جهت ارسال پیام در واتس اپ یکی از اپراتورها را انتخاب کنید

در واتس آپ با ما صحبت کنید
Close and go back to page

طراحی سایت : ایران مدرن